Badanie z żywej kropli krwi to nowoczesna metoda diagnostyczna, której prekursorem był niemiecki uczony – prof. Guenter Enderlein.
Celem badania jest wykrycie wczesnych zaburzeń ustroju człowieka, na długo przed wystąpieniem choroby aby jak najwcześniej zastosować skuteczną profilaktykę.

Jak wygląda badanie?

Pobierana jest kropla krwi z palca na szkiełko podstawowe i umieszczana pod mikroskopem. Obraz widoczny jest na monitorze komputera również dla pacjenta i omawiany przez specjalistę w trakcie trwania wizyty ok. 20 min. Diagnosta przekazuje dalsze zalecenia i wskazówki dietetyczne. Łączny czas trwania wizyty ok 45 min.

Do wykonania badania wykorzystywany jest specjalistyczny mikroskop – Phase Contrast Microskope, o zaawansowanej technologii, dający powiększenie 1300x, w jasnym polu widzenia.

ANALIZUJEMY JAKOŚĆ KRWI, A NIE JEJ ILOŚĆ!

Krew, którą pobieramy do badania nie jest barwiona ani utrwalana, dlatego też możemy ją ocenić pod względem czynnościowym i JAKOŚCIOWYM.

Co możemy zobaczyć podczas badania?

 • jakość czerwonych krwinek, które odpowiadają za transport tlenu do wszystkich komórek naszego organizmu i tym samym bezpośrednio wpływają na ilość energii, którą dysponujemy;
 • stopień aktywności białych krwinek odpowiedzialnych odporność organizmu. Ich zadaniem jest obrona przed bakteriami i wirusami
 • stopień zakwaszenia organizmu i obecność uszkodzeń wolnorodnikowych komórek; które prowadzą do rozwoju chorób cywilizacyjnych w tym nowotworów;
 • obecność grzybicy,która objawia się chronicznym zmęczeniem, nieprzyjemnym zapachem z ust, problemami ze strony układu pokarmowego, problemami skórnymi, a nawet depresją;
 • obecność toksyn, które obciążają układ nerwowy, bardzo ciężko usunąć z organizmu zwłaszcza jeśli chodzi o związki metali ciężkich;
 • symptomy wskazujące na obecność pasożytów. Występowanie pasożytów w organizmie odbiera energię, ponieważ „okradają” nas ze składników odżywczych przeznaczonych dla naszych komórek powodując niedobory oraz stale zatruwając swoimi odchodami, powodując obciążenia jak również reakcje alergiczne.
 • złogi stresowe, które są dowodem na to, że tempo współczesnego życia i związany z tym stres odbijają się bezpośrednio na naszym zdrowiu i samopoczuciu;
 • złogi cholesterolowe, które są początkiem miażdżycy i innych chorób sercowo – naczyniowych, w wyniku które są na pierwszym miejscu przyczyn zgonów w Polsce

Na podstawie wyniku badania analityk-dietetyk dobiera Ci indywidualną kurację preparatami naturalnymi oraz mailem wysyła Ci zalecenia żywieniowe uwzględniając Twoje aktualne dolegliwości.

W Centrum Medycznym Verde po mikroskopowym  badaniu żywej kropli krwi możesz skorzystać z konsultacji lekarskiej z lekarzem internistą.

Przygotowanie do badania:

 • ostatni posiłek należy spożyć 3 godz. przed badaniem ( jeśli jesteś umówiony na wizytę o 17.00 to ostatni posiłek spożywasz o godz.13.00)
 • należy dobrze nawodnić organizm – wypijamy ok 4 szklanek wody źródlanej przed badaniem
 • nie pijemy kawy i alkoholu

Uwaga

Badanie Mikroskopowe Żywej Kropli Krwi nie jest badaniem medycznym z zakresu diagnostyki laboratoryjnej.Wykonywane jest wg metodyki prof. dr G. Enderleina, który obserwował, jak pod wpływem zmian środowiskowych formy niepatogenne mikroorganizmów zmieniają się w formy patogenne.  

Metoda służy do oceny „stanu czynnościowego” krwi. Na podstawie tego badania nie rozpoznaje się konkretnej jednostki chorobowej, tylko zdolności adaptacyjne oraz aktualny stan patofizjologiczny organizmu. Pozwala ono na  zastosowanie daleko idącej profilaktyki wielu chorób cywilizacyjnych.

Nowość! Suplement Candida tylko 60 zł brutto dwumiesięczna kuracja. Zamknij

0

Your Cart