Małgorzata Błońska dietetyk

Witaj na mojej stronie,

Nazywam się Małgorzata Błońska, jestem  dyplomowanym dietetykiem, coachem żywieniowym. Pasjonuje mnie człowiek i wspieranie go w odzyskaniu tego co najcenniejsze – zdrowia. Nieustająco poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach oraz śledząc najnowsze badania naukowe na temat żywienia i skutecznych metod wspierających utrzymanie jak najdłużej i w najlepszej formie zdrowia fizycznego i kondycji psychicznej.

Od 2012 r. specjalizuję się immunodiagnostyce nietolerancji pokarmowych. Podopieczni, którzy zastosowali się do moich zaleceń pozbyli się wielu uciążliwych dolegliwości tym samym odzyskując radość życia.

W swojej praktyce dietetyka stosuję spersonalizowane plany żywieniowe adekwatne do profilu metabolicznego lub genetycznego, oparte o wynik aktualnych badań laboratoryjnych, Testu Nietolerancji lub/i Testu Genetycznego.

Od kilku lat fascynuje mnie Nutrigenetyka, szeroki zakres badanych polimorfizmów w nowoczesnych Testach Genetycznych, pozwala na jedną z najbardziej skutecznych form profilaktyki. Kod genetyczny, pozostaje niezmienny w trakcie całego życia, dzięki czemu uzyskujemy wiele ważnych informacji począwszy od poziomu wydolności naszych procesów metabolicznych przez diagnozowanie przyczyn niepłodności, jakże istotnych potencjałów antyoksydacyjnego i detoksykacyjnego,  aż po predyspozycje do wystąpienia różnych chorób cywilizacyjnych tj. udar, zawał serca, cukrzyca, celiakia, nowotwory i wiele innych. Wczesne wprowadzenie zmian w sposobie odżywiania się, dostarczanie w odpowiednich proporcjach gorzej przyswajalnych przez dany organizm minerałów i witamin, zgłębienie skutecznych metod pracy ze stresem, jak i wprowadzenie adekwatnej do naszego kodu metabolicznego aktywności fizycznej, może zapobiec wielu poważnym schorzeniom.

W 2014 r. Ukończyłam Dietetykę profilaktyczną i leczniczą w tradycyjnej medycynie chińskiej, ze specjalizacją żywienie dorosłych, dzieci i młodzieży (pod okiem dr Agnieszki Krzemińskiej), Psychosomatykę I i II stopnia oraz Coaching w Centrum Rozwoju Osobistego CEROS.

Te ostatnie dyscypliny pozwoliły mi spojrzeć na człowieka holistycznie.

Kierując się mądrością „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, którą wieki temu rozpowszechniał Hipokrates ojciec medycyny zachodniej, warto wykonać diagnostykę, która pomoże Ci wyeliminować nieświadome błędy i zachować na dłużej jakże ważne: zdrowie, kondycję, jasność umysłu i młodość.

Comments (1)

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0

Your Cart