test genetyczny

Badanie DNA indywidualny raport dotyczący, żywienia, suplementacji i zdrowia

Badania genetyczne to jedna to jedna z najnowocześniejszych dziedzin medycyny i jedne z nielicznych badań, które wykonuje się tylko jeden raz w życiu. Wykonanie pełnego pakietu iGenesis zapewni Ci kompleksową wiedzę z zakresu predyspozycji twojego organizmu nie tylko żywieniowych i tych związanych z aktywnością fizyczną ale również skłonności do chorób cywilizacyjnych.

W skład badań wchodzą następujące moduły:

odchudzanie, dieta dnaSlim: analiza metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i białek – pozwala na określenie właściwego profilu żywieniowego. Na podstawie przebadanych 25 polimorfizmów  genów  mających doskonale udokumentowany związek z występowaniem nadwagi i otyłości. Z wynikiem otrzymasz spersonalizowane wytyczne, które pozwolą Ci zachować dobrą kondycję i optymalną sylwetkę, a tym samym zapobiegną rozwojowi wielu chorób przewlekłych


Micro: analiza metabolizmu witamin i mikroelementów: A, C, D, E, oraz B6,B9,B12 (kluczowe przy profilaktyce chorób serca), choliny oraz wapnia i magnezu.


Sensor: wskazuje predyspozycje do nietolerancji produktów tj:

 • alkohol,
 • kofeina,
 • nikiel,
 • sól,
 • fuktoza,
 • laktoza,
 • gluten i predyspozycja do rozwoju celiakii oraz metabolizm żelaza i predyspozycje do anemii.

WITALNOŚĆHealth: Nastawiony jest przede wszystkim na profilaktykę zdrowia i zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób dietozależnych, ale również wprowadzenie działań wspierających proces leczenia, jeśli choroba już wystąpiła.

Identyfikuje geny odpowiedzialne za predyspozycje do rozwoju hipercholesterolemii, hiperglikemii, najgroźniejszej dla zdrowia otyłości brzusznej czy zespołu metabolicznego. Określenie tych predyspozycji umożliwia skuteczną profilaktykę zdrowotną.


Fit Sport: indywidualne predyspozycje genetyczne niezbędne do zoptymalizowania treningu, poprawienia wyników sportowych i przyspieszenia procesu regeneracji organizmu pacjenta.

FIT Sport to odpowiedź na pytanie jaką aktywność sportową wybrać, w jakiej dyscyplinie pacjent, zarówno dorosły jak i dziecko osiągnie potencjalny sukces oraz jak prowadzić trening w określonym rodzaju wysiłku, jak dobrać czas i częstotliwość treningów, aby osiągać najlepsze wyniki oraz z jaką intensywnością trenować, aby nie przeciążać organizmu i osiągnąć założone cele (np. budowanie masy mięśniowej)

Dzięki wynikom badania, opracowanemu na ich podstawie raportowi oraz specjalistycznemu wsparciu otrzymasz najbardziej miarodajne instrukcje służące Twojemu zdrowiu i odpowiedniej kondycji.


Detox: określa predyspozycje genetyczne organizmu do skutecznej walki z nadmiarem wolnych rodników i zgromadzonych przez organizm toksyn co jest niezwykle ważnym parametrem w prewencji chorób nowotworowych.


W module Medline badane są polimorfizmy genów, które determinują strukturę i gęstość mineralną kości, wchłanianie wapnia, czy metabolizm witaminy D, co pozwala na skuteczną profliaktykę osteoporozy.


łysienie androgenoweAndrogen, pozwala na szybką diagnozę łysienia androgenowego, będącego jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów. Opracowane zgodnie z DNA Pacjenta zalecenia żywieniowe dzięki którym dobrze dobrana dieta  zapewni włosom Pacjenta optymalny zestaw witamin i mikroelementów skutecznie powstrzymując proces zanikania mieszków włosowych i wypadaniu włosów a w konsekwencji łysieniu.


Neuro – koncentruje się na genetycznych badanie genetyczne
predyspozycjach Pacjenta do zachowania wysokiej sprawności mózgu.

W wieku emerytalnym po zakończeniu kariery zawodowej sprawność pracy mózgu zmniejsza się, pojawiają się problemy z zapamiętywaniem, koncentracją.

Wynik badania pomaga zindywidualizować zalecenia żywieniowe dzięki czemu dobrze dobrana dieta poprawia funkcjonowanie mózgu,  proces uczenia się, zapamiętywania i koncentracji, dodatkowo przeciwdziała wahaniom nastroju i stanom depresyjnym.


OMEGA Test to badanie stężenia kwasów tłuszczowych na poziomie komórkowym, które ułatwi modyfikację dotychczasowego sposobu odżywiania oraz skuteczną profilaktykę chorób cywilizacyjnych. OMEGA Test to klucz do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki ciała człowieka. Odpowiednie proporcje kwasów tłuszczowych Omega wspomagają metabolizm organizmu w walce z procesami chorobotwórczymi.


CENNIK BADAŃ GENETYCZNYCH(kliknij)

Uwagi

Badanie genetyczne wystarczy wykonać tylko raz w życiu  i nie ma potrzeby jego powtarzania, ze względu na niezmienność DNA przez całe życie.

Można przeprowadzić je w każdym wieku – zarówno u małych dzieci, jak i osób dorosłych.

Testy DNA wykonuje się niezależnie od obecnego stanu pacjenta, nie ma też żadnych przeciwwskazań do ich wykonania (np. ciąża, karmienie piersią).

Badania genetyczne uznawane są za bardzo wiarygodne i skuteczne – wyniki  fałszywie negatywne lub fałszywie pozytywne otrzymywane są niezwykle rzadko.

Jak przygotować się do badania?

W ciągu 60 minut przed pobraniem materiału genetycznego (najczęściej jest to ślina lub wymaz z wewnętrznej strony policzka)  nie należy:

 • jeść,
 • pić żadnych płynów,
 • żuć gumy do żucia,
 • ssać cukierków,
 • myć zębów,
 • palić papierosów etc.

Testy DNA są  nieinwazyjne – materiał genetyczny do badania uzyskiwany jest z wymazu z wewnętrznej strony policzka.

Wywiad przed badaniem + przygotowanie próbki, to zaledwie kilkanaście minut.

0

Your Cart